Bylinky pomůžou téměř s každým problémem. Při cukrovce dokážou účinně snížit vysokou hladinu cukru

Byliny se mohou stát důležitou součástí léčby téměř každého zdravotního problému. Významným benefitem budou také pro diabetiky. Některé směsi bylin a nálevy mají úžasné vlastnosti na hladinu glukózy v krvi. Snižují cukr v krvi, ale také dlouhodobě udržují normální hodnoty v těle. Byliny na cukrovku ale užívejte vždy po konzultaci s lékařem. Jaké bylinky budou pro vás nejlepší?

Morušovník bílý a pampeliška

Morušovník je zdrojem obrovského množství látek, které jsou prospěšné pro zdraví. Flavonoidy, tedy antioxidanty a přírodní insekticidy, snižují špatný cholesterol a mají antitrombotický účinek. Pro diabetiky se tato bylina doporučuje. Aktivní složky inhibují aktivitu enzymů, které štěpí cukry. Pro snížení hladiny cukru v krvi pijte nálev z této rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Lék z babiččiny zahrádky. Pravidelné pití čaje z heřmánku zažene mnoho neduhů

Pampelišky nejsou jen krásné žluté květiny, které potkáváme na každém kroku. Pampelišky se doporučují také v začátcích cukrovky. Pravidelné pití pampeliškového nálevu nebo šťávy může pomoci regulovat hladinu cukru v krvi. Pampeliška ovlivňuje také další tělesné funkce, jako je regulace cholesterolu, podpora oběhového systému nebo zrychlení metabolismu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pískavice řecké seno a kopřivy

Pískavice řecké seno se do povědomí lidí teprve dostává. V boji proti cukrovce se často doporučuje. Výzkumy zjistily, že může snížit hladinu cukru v krvi až o 25 procent. Látky, které obsahuje, zpomalují vstřebávání sacharidů. Díky tomu se zpomalí také růst glykemického indexu. Konzumovat ji můžete namočené v horké vodě vždy ráno na prázdný žaludek.

Mohlo by vás zajímat:  Zdánlivě obyčejný jitrocel je neocenitelný lék, připravte si třeba jitrocelový salát nebo čaj

Poslední bylinou, kterou můžete využít, jsou kopřivy. Mají močopudné a detoxikační vlastnosti. Díky tomu čistí organismus a pozitivně působí na hladinu glukózy v krvi. Doporučují se pacientům se všemi typy cukrovky, ale musíte se pochopitelně poradit s lékařem. Sušené kopřivy můžete koupit v lékárně po celý rok, takže se nemusíte spoléhat jen na kopřivovou sezónu a vlastní sběr.

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31802554/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4591578/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5553762/, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28619294/, https://www.everydayhealth.com/alternative-health/botanicals-and-herbs-for-type-2-diabetes.aspx, https://www.medicalnewstoday.com/articles/317051, https://www.ndtv.com/health/diabetes-4-herbs-and-spices-that-can-help-you-control-blood-sugar-levels-2517639
Přidat na Seznam.cz