Bramborové placky připravené v troubě chutnají fantasticky, neublíží ani lidem na dietě

Smažené, zlaté a křupavé bramborové placky jsou pochoutkou téměř v každé domácnosti. Smažený způsob přípravy však může zatížit trávení a místo radosti z jídla způsobí problémy se žaludkem. Co dělat, abyste se svého oblíbeného jídla nemuseli vzdát? Pánev stačí vyměnit za troubu a místo smažení připravit pečené bramborové placky.

Proč si vybrat zdravější variantu

Bramborové placky jsou jedním z nejjednodušších kulinářských jídel našich domácností. Hlavní ingrediencí jsou strouhané syrové brambory s vejci, moukou a pepřem. Nejčastěji se smaží na pánvi, ale stále oblíbenější je verze připravená v troubě. Lidé volí pečenou variantu kvůli lehčímu trávení.

U bramborových placek je ale důležité, jaké brambory si vyberete. Máte-li v létě chuť na bramborové placky, nenechte se zlákat mladými bramborami. Na přípravu chutných bramborových placek jsou nejlepší staré a moučné brambory, protože mladé brambory obsahují příliš mnoho vody. Vyplatí se vsadit na typ B odrůd Irga, Flamingo, Orlik či Sante, případně typ C, mezi které patří Bryza, Ibis a Gracja.

Mohlo by vás zajímat:  Jak správně pěstovat mrkev
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na bramboráky z trouby

Nahradit smažená jídla zdravější variantou, jako například přípravou v troubě, je pro naše tělo velmi prospěšné. Tyto bramboráky Jsou méně kalorické a tučné, ale stejně chutné a křupavé jako ty připravené na pánvi. Ingredience: 1 kg brambor, 1 malá cibule, 1 stroužek česneku, 2 vejce, 1–2 lžíce pšeničné mouky, sůl, pepř, majoránka a jiné oblíbené koření.

Oloupané a důkladně omyté brambory nastrouháme na hrubém struhadle. Vytlačíme přebytečnou vodu a slijeme ji, k bramborám přidáme nakrájenou cibuli, vejce, česnek, majoránku a 1–2 lžíce mouky. Promícháme. Plech vyložíme pečicím papírem. Naběračkou nebo lžící nabíráme těsto a formujeme placky. Připravené palačinky vložíme do trouby vyhřáté na 200 stupňů a pečeme 25 minut. Po uplynutí času placky obrátíme a pečeme ještě 10 minut.

Zdroj: https://chefsavvy.com/baked-potato-pancakes/
Přidat na Seznam.cz