Blueberries Plate Wooden Background Photo Food Organic Vegetarian Dish

Borůvek si můžeme dopřát plné hrsti. Těšit se můžeme na lepší paměť i štíhlou linii

Borůvky dokážou opravdu hodně. Především pro naše tělo jsou velmi důležité. Je to sladké ovoce, které nemá mnoho kalorií a navíc je velmi chutné. Borůvky se hodí jen tak, do dezertů nebo z nich je výborná zmrzlina, kterou v létě málokdo pohrdne. Pravidelnou konzumací borůvek navíc posílíte mozek a vaše paměť bude fungovat mnohokrát lépe.

Jaký vliv mají borůvky na mozek?

Borůvky jsou skvělou svačinkou nejen pro děti, ale také pro dospělé. Studie navíc ukázaly, že mají velký vliv na funkci mozku. Odborníci na výživu tedy doporučují toto tmavě modré ovoce konzumovat co nejčastěji. Dokáže snížit dokonce riziko demence nebo Alzheimerovy choroby. Jestliže máte problémy s pamětí, po několika týdnech můžete vidět velký rozdíl, pokud si denně dopřejete hrst borůvek.

Mohlo by vás zajímat:  Malé žluté ovoce má skvělé účinky nejen na tělo. Celá domácnost bude díky němu zářit

Účastníci výzkumu potvrdili, že skutečně pocítili výrazné zlepšení, a to nejen co se týče kapacity mozku. Lépe se soustředili na zadané úkoly a jejich vyřešení netrvalo tak dlouho. Proto je rozhodně vhodné borůvky zařadit do jídelníčku, protože i malá hrst může hodně dokázat. Tohoto ovoce se bát nemusíte. Najdete ho nejen v lesích, ale vypěstovat si ho můžete i na zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké mají borůvky vlastnosti?

Borůvky mají vysokou nutriční hodnotu. Jsou nejen zdrojem vitaminů, ale také dalších prvků, které vaše tělo ocení. Vitaminy A, C nebo E, zinek, selen nebo vápník jsou jen jedny z mnoha látek, které tělo využije. Borůvky se navíc hodí do dietního režimu, protože obsahují velmi málo kalorií. Ovoce také upravuje trávení a pomáhá proti střevním parazitům, a to hlavně u dětí.

Mohlo by vás zajímat:  S vodním kamenem, odolnými skvrnami nebo škodlivými pesticidy nejlépe zatočí známé ovoce

Blahodárně působí nejen na mozek, ale také na pokožku. Uklidňující účinek je jen třešnička na dortu. Můžete si je dát v případě, že máte špatnou náladu nebo upadáte do deprese. Díky borůvkám snížíte riziko vzniku cukrovky nebo srdečních chorob.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/287710#benefits
Přidat na Seznam.cz