Bobkový list nechybí v žádné kuchyni. Málokdo však zná jeho jedinečné použití v koupelně

Kdo by neznal použití bobkového listu v kuchyni. Právě bobkový list je koření, které se na našem území používá opravdu hojně. Například omáčky si bez něj ani neumíme představit. Někteří z nás se dokonce přizpůsobili situaci a začali si pěstovat bobkový list v květináči. Čerstvý je mnohem více aromatický, použijeme ho tedy k dochucování pokrmů mnohem méně než sušeného a na zimu si jej můžeme velmi dobře nasušit. Co byste ale o použití bobkového listu v kuchyni měli všechno vědět?

Vavřín neboli bobkový list

Vavřín i bobkový list je název pro jednu a tu samou bylinu. I přesto je zde ale rozdíl v používání obou pojmů. Kdy je tedy vhodné mluvit o vavřínu a kdy raději o bobkovém listu? Pokud máte bobkový list doma v květináči, pravděpodobně jej znáte pod názvem vavřín. V momentě, kdy listy vavřínu otrháte a použijete je jako koření do jídla, už byste měli mluvit o bobkovém listu, ať už se jedná o koření čerstvé, nebo sušené. Jestliže se rozhodnete pěstovat si bobkový list doma, měli byste vědět, že se mu bude nejlépe dařit v květináči se substrátem pro bylinky.

Mohlo by vás zajímat:  Žahavý plevel je ve skutečnosti zázračná bylinka, která se postará o zdraví i krásu
Zdroj obrázku: Freepik

Léčivé účinky bobkového listu

Odvar z bobkového listu je velmi vhodný pro lidi trpící bolestmi kloubů, kterým s těmito problémy pomůže. Tím ale jeho léčivé schopnosti nekončí. Možná byste měli vědět i to, že je tento odvar velmi vhodný nejen pro vnitřní užití, ale dokáže pomoci také s lupy a lámajícími se vlasy. Stačí, pokud budete vlasy pravidelně splachovat vychladlým odvarem bobkových listů. Že vás trápí akné na pokožce? Odvar používejte pravidelně místo micelární vody a sledujte, jaké změny se s vaší pokožkou dějí. Již po několika týdnech byste měli pozorovat zlepšení v podobě zmírnění výskytu akné a dalších problémů pokožky.

Zdroj: https://www.flushinghospital.org/newsletter/the-benefits-of-drinking-bay-leaf-tea/
Přidat na Seznam.cz