Blahodárné účinky lněného semínka koncentrované do jediného nápoje

Úžasné zdravotní benefity, které přináší pravidelná konzumace lněných semínek, už byly prokázány mnoha odborníky. Plod lnu setého je možné jíst na mnoho způsobů, ale vždy je důležité jej pořádně rozkousat nebo rozdrtit, aby tělo dokázalo užitečné látky vstřebat. Lněný nápoj je proto skvělou volbou.

Len patří k plodinám, které se v naší geografické oblasti pěstují už po mnoho století. Kvůli tvrdé slupce je vhodné semínka těsně před konzumací rozemlít v mlýnku nebo rozdrtit v hmoždíři. Je dobré vyhnout se zpracování za vysokých teplot, kdy se ztrácí účinky blahodárných látek, jež lněná semínka obsahují.

Zdroj obrázku: Pixabay

Len a naše zdraví

Mezi hlavní výhody spojené s konzumací lněných semínek patří skvělé účinky na zažívací systém. Tyto plody také pomáhají lidem trpícím nemocemi trávícího traktu. Když vypijeme lněný nápoj, podpoříme metabolismus. 

Existují vědecké studie, které se zabývají vlivem konzumace lněného semínka na mozek. Slyšeli jste už pojem brain food? Jedná se o potraviny, které podporují funkci nervového systému a procesy v mozku. Pomáhají zvýšit koncentraci, a naopak snižují únavu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Lněný nápoj a naše střeva

Říká se, že střeva jsou náš druhý mozek. Od jejich stavu se odvíjí kvalita našich vlasů, kůže a nehtů. Pokud nejste spokojeni s tím, jak vypadá vaše pleť, zaměřte se na svou stravu. Možná vám pomůže právě pití lněného nápoje a detoxikace trávícího traktu.

Tento elixír zdraví si můžete snadno vyrobit svépomocí. Nejprve je třeba vylouhovat lněná semínka. Stačí je namočit na pouhých deset minut do sklenice s teplou vodou. Semínka nabobtnají a vytvoří lehce gelovou tekutinu, tedy lněný nápoj. A je hotovo! Pokud vám chuť lněných semínek nevyhovuje, přidejte nápoj do ovocných a zeleninových smoothies.

Přidat na Seznam.cz