Bez drahých hnojiv se klidně obejdete. Orchideje podpoří v květu obyčejná zelenina

Orchideje patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny. Jejich pěstování nepatří mezi snadné, ale mnoho lidí je i přesto miluje a nedá na ně dopustit. Díky široké škále barev se hodí do každého domova a v květu vypadají kouzelně. Jak podpořit jejich správný růst? Postačí vám k tomu obyčejný česnek, který máte v kuchyni.

Jak na správnou závlahu orchideje?

Orchideje nemají rády příliš vlhký substrát, ale nesmí ani vyschnout. Když budou jejich kořeny stát ve vodě, snadno a velmi rychle uhnijí. Rostlinu proto zalévejte vždy ve chvíli, kdy bude substrát suchý. Jestli jsou kořeny stříbřitě šedé, rostlina potřebuje zalít. Potom se kořeny zbarví do tmavě zelena a vše bude v pořádku.

Mohlo by vás zajímat:  Mátový olej dokáže nahradit chemické léky při mnoha potížích a pomůže i jinde
Zdroj obrázku: Pixabay

Volba půdy pro orchidej je důležitá

Orchideje si z obchodu přinesete v původní směsi, která pro ně byla sestavena. Jednou za čas je ale pochopitelně musíte přesadit. Nejjednodušší je koupit hotovou směs pro orchideje. S tou nemůžete udělat chybu. Většinou obsahuje kokosové skořápky, kokosová vlákna, borovou kůru, dřevěné uhlí, speciální mech, cedrové skořápky, perlit a další minerální složky.

Vliv česneku na orchidej

Ukázalo se, že česnek je skvělým přírodním hnojivem pro orchideje. Obsahuje mnoho aminokyselin, makro a mikro prvky, vitamíny i minerály (draslík, hořčík, měď, železo, chrom, selen, kobalt a vápník). Česnek má antibakteriální a antifungální vlastnosti, takže zabrání rozvoji parazitů, plísní a hub. Navíc podpoří kvetení, takže byste ho rozhodně měli vyzkoušet.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny jsou ozdobou každého domova, s jednoduchými triky budou stále krásné

Potřebovat budete jen 1 litr vody a 3 stroužky česneku. Vodu svařte a nechte vychladnout. Přidejte prolisovaný česnek, uzavřete nádobu a nechte jeden den odstát. Poté postavte orchideje do roztoku a nechte v roztoku 30 minut (jako při zalévání). Poté nechte vykapat přebytečnou vodu a vraťte do květináče. Hnojivo používejte vždy jen jednou (neskladujte ho) a opakujte jednou za měsíc.

Zdroj: https://orchideria.com/garlic-water/
Přidat na Seznam.cz